- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

Kouzlo polibků: 4 důvody proč je důležité se v dlouhodobých svazcích líbat

spot_img

Psychologové v tom mají jasno. Páry, které se líbají mají předpoklad, že spolu zůstanou bez nevěry a navždy. Důvod, který je za tím vás možná překvapí.

Lepší sex, spokojenější vztah a kvalitnější orgasmus. Snad to jsou největší benefity polibků. Právě proto byste měli zůstat věrni takovým projevům lásky ve svazku opravdu co nejdéle. Psychologové v tom mají naprosto jasno. Pokud se přestanete líbat, pouto mezi vámi se oslabuje. To časem může vést k nevěře, odcizení a nakonec i krachu vztahu samotného. Polibky jsou zkrátka nejkrásnější projevy lásky – jsou nejen příjemné, vzrušující, ale také prospěšné.

 1. Prodlužují život
  Ano, tohle je fakt. Je totiž dokázáno, že při líbání se vyplavují hormony serotonin, fenyletylamin, které nás činí přirozeně spokojenějšími a šťastnějšími. Obcházejí nás potom depresivní nálady, eliminujeme díky tomu stres a zkrátka se cítíme mnohem lépe.

Právě to, že je nám dobře a vyhýbáme se negativním elementům v životě, nám potom prodlužuje i život.

 1. Zajišťují spokojenost ve vztahu
  Páry, které se pravidelně líbají, mají mnohem harmoničtější, spokojenější a vyrovnanější vztah. Nemají tendence flirtovat s někým jiným, jsou věrní a projevy náklonnosti v jakémkoli ohledu jsou pro ně mnohem přirozenější. Navíc, pokud se líbáte i při sexu, dosáhnete intenzivnějšího orgasmu, což se určitě také počítá.
 2. Líbání eliminuje stres
  Dlouhý a intenzivní polibek skutečně zahání stres. Dokážete jím partnerovi pomoci překonat emoční křivdu a navodit mu pocit důležitosti, zvýšit mu sebevědomí a vyrovnat diskomfort. Ono se to nezdá, ale síla polibku je skutečně obrovská.
 3. Vliv na krásu
  A přestože se to může někomu zdát povrchní, má to vliv i na krásu. Při líbání totiž zapojujeme více než třicet svalů na tváři, což vede k prokrvení kůže.
couple kissing in the bedroom

Čili lepší než obličejová jóga. Toto zejména ženy jistě ocení také. Rozhodně byste tedy líbání s partnerem, měli věnovat každý den určitou dobu. Vrátí se vám několikanásobně v tom nejlepším.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora