- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

Ze dvou přepravních kontejnerů si za jeden den vytvořili prostor pro relaxaci i práci

spot_img

Stále více lidí dnes, v dobách pandemie, hledá útočiště uprostřed přírody. A to nejen kvůli relaxaci. Chatka v lese či u jezera může výborně sloužit také jako domácí kancelář. Uklidňující řešení, které vás automaticky zbaví stresu. Podobně uvažoval odvážný pár, který fascinuje hledání zajímavých a přizpůsobitelných prostor. Výsledkem je jejich chata ze dvou přepravních kontejnerů.

Realizace mobilní chatky, která zároveň slouží i pro práci na dálku, se ukázala jako skvělá reakce na současnost. Přestože je chata přemístitelná, aktuálně se nachází v zahradě u parku Szelagowski v Poznani. V blízké budoucnosti ji chtějí investoři přemístit do lesa a nakonec má stát dokonce na vodě.

Obývací pokoj kontejnerové chatky s výhledem
Díky vysunutí vznikl na střeše spodních kontejnerů prostor pro velkou terasu. Zdroj: Oni Studio

Postavena za den is velkou terasou

Fantastickým momentem byla rychlost montáže chaty. Ve výrobní hale byly kontejnery kompletně připraveny k montáži se vším, co k tomu bylo potřeba. Potom je stačilo přepravit a smontovat na místě, kde měla chata stát. Montáž na pozemku trvala jen jeden den, poté stačilo vyřešit poslední vnitřní dokončovací práce.

Přečtěte si také
Modulární domeček je zhmotněním absolutní pohody a klidu. Nejkrásnější výhled nabízí z postele
U aktuálního projektu stojí přizpůsobené lodní kontejnery na střeše jiných kontejnerů, které slouží jako úložný prostor pro zahradu. Kvůli svažitému terénu a výhledům jsou spojeny obytné kontejnery konzolovitě vysunuté nad nižší prostory skladu. Díky tomuto vysunutí vznikl na střeše spodních kontejnerů prostor pro velkou terasu. Vysunutá část obrácená k nedaleké řece se zase přiblížila k pozemku a vytvořila prostor pro vstup do chatky přímo ze svahu.

Obývací pokoj kontejnerové chatky s výhledem
Interiér zahrnuje obývací pokoj s kuchyní, pracovnu, ložnici a koupelnu s vanou.

Jak lze ze dvou kontejnerů udělat souvislý obytný prostor?

Chatka se skládá ze dvou nákladních přepravních kontejnerů o rozměrech 12 x 2,5 ma výšce 2,9 ma. Jejich spojením vzniklo
54 m2 užitné plochy a 24 m2 plochy na terase. Interiér zahrnuje obývací pokoj s kuchyní, pracovnu, ložnici a koupelnu s vanou. Stěny přenosné kabiny jsou izolovány stříkanou pěnou a dořešeny březovou překližkou, která dodává interiéru jedinečnou atmosféru. Použitím vhodných materiálů se autorovi projektu, kterým je Adam Wiercinski, podařilo získat 2,6 m vnitřní světlé výšky a skrýt překlad vytvořený při spojování kontejnerových rámů.

Fasáda z trapézového plechu zůstala

„Záměrně jsme ponechali charakteristickou fasádu z hrubého trapézového plechu – zdůrazňuje upřímnost surového stavebního materiálu. Stěny jsou natřeny matnou zelenou barvou, která spojuje objekt s okolím. Na místech fasády, kde se nacházely kovové brány, byla osazena okna, která přinášejí výhledy na okolí přímo z hlavního denního prostoru. Na opačné straně jsme okna umístili ve středu výšky stěny, aby zůstalo více možností pro uspořádání interiéru. Okna jsou čtverce, které stylově dokonale zapadají do jednoduchých tvarů chaty,“ vysvětluje architekt Adam Wiercinski.

chodba a obývací pokoj kontejnerové chatky
Březová překližka dodává interiéru jedinečnou atmosféru. Zdroj: Oni Studio

Chata, která není vázána na jedno místo

fog in early morning in late autumn or winter garden. Frosty beautiful rural view with pathway, lawn and plants.

Celou chatku doplňují vnější ocelové schody a charakteristické obloukové zábradlí na terase. Wiercinski-studio také navrhlo nábytek použitý v interiéru – lavici, stůl a židli s kulatým opěradlem. Snad největší výhodou tohoto zajímavého projektu je jeho mobilita.

Obytný prostor přestává být vázán na konkrétní místo. Při změnách, které provázejí životy majitelů, lze jej jednoduše přesunout na jiné místo. A stále budou doma, respektive ve vlastní chatě.

Kuchyň a obývací pokoj kontejnerové chatky
Interiér zahrnuje obývací pokoj s kuchyní, pracovnu, ložnici a koupelnu s vanou.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora